VISTERAALNE MASSAAZ

  

Visteraalne  E siseelundite massaaž

 Visteraalne kiropraktika ehk siseelundite massaaž on unikaalne tiibeti ja ka vanaslaavi juurtega raviva massaaž , millel ei ole maailmas analooge. Igas haiges elundis tekib spasm, väheneb hapniku ja vere juurdepääs, muutub mikrofloora ja algab mürkide kogumine rakkudesse. Manuaalne teraapia siseelunditega parandab vere ja lümfi ringlust kogu kehas, peas, kätes, jalgades, normaliseerub elundite asend ning funktsioon. Häirega  elund vabaneb pingestja spasmist, põletik väheneb ja elundid taastuvad. Vajadusel puhastatakse.

 Peamine eesmärk on suurendada siseorganite (vistera edspidises tekstis) normaalset liikuvust. Ka seda, mis tekkinud  traumade või stressi tagajärjel. Hüper-toonus, nihked visteras võivad kõik põhjustada meie organite kalestumist, survet teistelele organitele  ning tekitada kroonilise ärrituse ja ebanormaalne punktide pingeid.  Funktsionaalsed muutused siseelundites arenevad kindlas järjekorras alustades sapipõiest, mis on kõige tundlikum elund stressi suhtes. Kõik elundid on omavahel ja omakorda selgrooga seotud.

Parema tulemuse saavutamiseks võiks teha ravikuur koos üldmassaažiga, sest
elundite projektsioonid asuvad 
ka nt. näol, kaelal, kätel, jalgadel.  Visteraalsel massaazil on sajanditepikkune ajaligu millele XX sajandil on lisandunud  Vene- ja Prantsusmal väljatöötatud metoodikad, põhjendused ja keskused Visteraalne massaaz terveneb, taastub töövõime ja pikeneb eluiga. Seda tervendussüsteemi kasutatakse paljudes riikides ning aina aktiivsemalt tänapäeva meditsiinis. Visteraal- ehk siseelundite spetsiifiline ravimassaaž on suunatud otseselt kõhuõõne elundite ainevahetuse parandamisele. Visteraalne massaaž annab paremad võimalused vältida haigestumisi ja häirete edasikandumistest testesse organitesse. 

Massaaž lõõgastab ja parandab siseelundite verevarustust ning ühtlasi ka kogu keha verevarustust, annab häid tulemusi seede, -sugu- ja erituselundite häirete korral - ka allergiate, konsentratsioonihäirete, närvilisuse jt, parasiitidest tingitud häirete korral.

Kuidas tehakse visteraalset massaaži:

Esimene seanss võib kesta kuni 45 minutit.  Asend - lamades, põlvi ja puusi painutades tagades kõhulihaste lõtvuse, mis võimaldab põhjalikumat ravi. Alul masseeritakse kõhu lihaseid, kuni nad on lõdvestunud piisavalt, et võimaldada elundite massaaži. Siseelundite massaaz toimub kindlas järjekorras leevendades pingeid ning järk-järgult vabastades liited. Äkilisi liigutused ei kasutata. Masseeritakse keha sügaval asuvaid kudesid ergutades organismi siseelundite süsteemi (maks, neerud, sooled, süda jne) ja vabastades stressist ja pingetest. Taastub organite normaalne liikuvus.ja  funktsiooneerimine tervikuna.  Nähtavad tulemused: Näete peeglist muutunud kehahoiakut, selg sirgestub.  Kõht on lamedam, vaagna kalle pole ettepoole. Rindkere kõrgem ja vabam on hingata.

Lisainfot

Peamine eesmärk visteraalse manipuleerimine on tagada siseorganite normaalne liikuvus. Sellised muutused võivad olla tingitud traumadest, sundasendeist, eritseisunditest, stressist. Ka  kroonilised haigused, millega kaasnevad valud, viivad siseorganite  liikumisvõime kadumisele. Sagedased on nad ka näiteks pärast rasedust.  Meie kogemus  näitab et 3-4 kuud pärast sünnitust tehtuv visteraalse massazi kuur kiirendab oluliselt  taastumist. Meditsiinis on hästi teada, et hüper-toonus, organite väärpaigutus, ja liited võivad kõik põhjustada meie organite tööd ning ka põhjustada teise organi kahjustamist, kroonilise ärrituse ja survega, võimalikud on ka ühe organi väärast paiknemisest tingitud verevarustuse häirimine teistele. Pinget põhjustavad nt kõhu-, seljavalu, migreeni, põhjuseid on palju. Kujunevad välja nn triger punktid pinge all lihaskoes, mis omakorda tekitades pingeid ja valuaistinguod muuudeski keha osades. Ka lihtsalt stressiga (eriti selgelt avaldub see, kokkutõmbumisene, hirmu ja ehmatuse puhul) kaasneb lihaste pinge, mis laineb ka siseorganitele. Fakt on seegi, et stressi korral muutub verevarustus ja mitte siseorganite kasuks. Keha elundid ei saa vabalt liikuda ja seetõttu ei saa töötada efektiivselt ja täisvõimsusel. Stressi püsimisel  kujuneb  pingestatud elik ebanormaalsest asendist krooniline kogu organismi kurnav ning haigestumisi soodustav.

Veel põjuseid liideteks ja näidustuseks visteraalsele massaazile:

Kofeiin ja muud stimuleerivad kemikaalid, mis muudavad omatahtsi lihaste,  sealhulgas nende lihaste, mis ei allu meie kontrollile, toonust, samuti negatiivseid emotsioonid ja emotsionaalse pinge. Toiduallergia võib kaasneda sundasendid ja pinged. Alkohol, kefeiin, mõnedki ravimid ja toksiinid mõjuvad samuti. Nakkusehaigused ja parasiidid saavad soolestiku pingeliseks. Istuv asend töölt. Valed ja üledoseeritud harjutused treeningutel. Ka vigastuste- ja operatsioonijärgsed liited jnejne..

Visteraalne massaaz leiab ja lõdvestab kohatud sidemed ja ergutab organite verevarustust.  Visteraalse  massaazi unikaalsus ongi selles, et lõdvestuvad mitte ainult lihased vaid ka organid ise saades võimaluse isetervenemisele, lõpetades stressi negatiivset mõju. Suurendab üldist liikuvust, parandab ainevahetust

 Enamikus teie siseorganites on lihaselised torud või lihastest karkass. Siseelunditele on omased tahtmatud lihastõmblused, ent vastupidiselt skeletilihastele, ei allu see tahtele. Ometi on pingus  organeis  samaväärne nt. silelihaste omaga. Stress, sundasendid, hirmud, ülemäärane füüsiline koormus, ja vabandust, ka rasedus, muudavad nihked organite paigutuses ja pinged nende osades „krooniliseks“.  Organismi loomulik regulatsioon, öige ja vaheldusrikas treening, jooga ja tava- ning eravimassazi liigid ning rahvameditsiinistki tuntud „naba tagasipanemine“ aitavad.  Ometi on piisavalt kaasuseid, kus visteraalne massaaz on lihtsalt vajalik ja effektiivseim.

Lihaseline organite hulka kuuluvad: peensool, jämesool, magu, põis, sapipõis, süda, põrn, emakas. Ka mittelihaselised elund võivad pingest kahjustatud. Lisaks saavad siseorganid moodustada liiteid: väikesed kiud, mis ebanormaalselt fikseerib paigutuse teiste organite suhtes muutes vajalikud liikumised võimatuiks ja valulikeks. Maks on sageli jäik ja seotud diafragmaga. Vabastades liitest parandab visteraalne massaaz lisaks maksa tööle diafragma liikumisulatust, s.o hingamist. Maksa ja sapipõie pinged võivad ent  olla valudele kaelas ja õlgades. Jäigastunud neerud, maks, kopsud, pankreas tõenäoliselt pärsivad vereringet. Siseelundite liited on võimalikud diafragma, ribide, vaagna ja selgrooga. Organid peaksid saama mingiski ulatuses liikuda üles / alla iga hingamisega, saades iga korrraga natuke „massaaži“. Pinges, jäik, liimitud-visteera  on  kui betoonblokk, mis lõpuks saab muuta ka keha asendit (ülakeha kühmus , alaselg sügavalt kaardus, üks õlg tõmmatakse alla jne).



Õpetajad: Visteraalne manipuleerimise ravi on kasutatud Tiibetis sajandeid, kuid ta pälvinud rahvusvahelise tunnustuse. Tuntuimaiks on Ogulov Aleksandr Timofeejevitš http://www.predtechy.ru/ kes kasutab ka vana-vene traditsiooni (keskus Moskvas) ja Jean-Pierre Barrall (instituut Prantsusmaal) Tänapäeval on visteraalse massaaz praksiseks erinevate meditsiini- ja alternatiivsetes teraapiates,  isegi arsti võib seda praktiseerida.  Tatjana Kukk on osalenud Ogulovi erinevatel kursustel  2002/4 ja Tallinnas ja Moskvas.  Lisainfot 5-päevase algkursus sisu ja meetodist  ka eesti keeles:  https://sites.google.com/site/leiaend/home/akad-ogulovi-materialid 

Visteraalne massaaz leiab ja lõdvestab kohatud sidemed,  lõdvestab ja ergutab organite verevarustust.  Visteraalse 

massaazi unikaalsus ongi selles, et lõdvestuvad mitte ainult lihased vaid ka organid ise saades võimaluse isetervenemisele, lõpetades stressi negatiivset mõju.

 Tatjana Kukk

Iseseisev praksis alates 2003. aastast.

+372 56629089 

Комментариев нет: